Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Rahvusraamatukogus toimub esmaspäeval hiite ja hõimurahvaste õhtu ning seto laat

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Eesti Vabaõhumuuseumis mais avatud Setu talust on saanud Setumaa traditsioonide kandja ja rahvakalendri ürituste korraldaja. Laupäeval peeti Seto Mihklipäiva - praasnik koos laulu- ja pillimängu ning seto söögi ja joogiga. Pildil hetk üritusest, kuhu oli saabunud rahvast ka Setomaalt. | FOTO: Peeter Langovits

Esmaspäeval, 30. novembril algusega kell 18 toimub Rahvusraamatukogus loodusõhtu, kus astuvad üles ka setod.

Koostöös Maavalla Koja ja Fenno-Ugria Asutusega toimuval loodusõhtul tehakse lühiülevaate rahvusvahelisest Hiite kuvavõistlusest ning rännatakse nganassaanide, udmurtide ja setode juurde.

Kauge hõimurahva ngassaanide juurde viib Lennart Meri ajalooline film “Šamaan”. Seda tutvustab Rein Maran, kes oli filmi operaatoriks.

Pildiretke Udmurdimaale tehakse Ruukelite perega. Ljudmila Ruukel tutvustab soome-ugri rahvusköögile pühendatud 2016. aasta hõimukalendrit.

Edasi minnakse setode juurde. Vaadatakse Johannes Pääsukese filmi „Retk läbi Setomaa“ (1913) ning meenutatakse Looduse Omnibussi ja Fenno-Ugria Asutuse selleaastast retke “Salapärane Setomaa”. Seto kultuurinädalast terrorismijärgses Pariisis räägib Aare Hõrn. Üles astub Mokornulga leelokoor. Avatud seto laat. Soodsalt saab osta ka uut hõimukalendrit.

Hind täiskasvanutele, sh pensionäridele ja tudengitele 2 eurot, õpilastele ja lastele tasuta.

Vaata otseülekannet (algab esmaspäeval kell 18) www.looduseomnibuss.ee/otse.

Lisainfo: www.looduseomnibuss.ee ja www.facebook.com/looduseomnibuss.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK

Tagasi üles