Täna algab muusika- ja matkafestival Seto Folk

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Seto Folk Värskas (pildistatud 2014)
Seto Folk Värskas (pildistatud 2014) Foto: Kristiina Sokk

Täna algab Setomaal, Värskas muusika- ja matkafestival Seto Folk "Metsa poole",  kus  kolme päeva jooksul toimub hulgaliselt kontserte, matku ja õpitubasid. Lisaks on koguperefestivalil põnev lasteprogramm, ehtsas jurtas saab vaadata soome-ugri filme ning osaleda muruülikooli loengutel.

Seto Folgi avamisel reedel kell 16.55 näeb, et seto ei ole ainult kargus ja leelo, seto võib olla ka popp ja punk, stepp ja sving ning selle tõestuseks on ka Seto Folgi metsa poole avakontsert! Metsarahva hingi sütitavad teiste seas seto bändid Pääväpüürdjä, SMS Tuhkwizza, Kiiora ja MODUSe tantsustuudio svingivad setod!

Festivalil astuvad üles mitmed rahvusvahelised esinejad nagu Trio Mandili (Gruusia), Suistamon Sähkö (Soome) Magyarhang (Ungari), samuti silmapaistvad kooslused Eestist nagu Maarja Nuut ja Hendrik Kaljujärv, Metsatöll, Lepaseree, Meisterjaan, Puuluup, Duo Malva & Priks jpt. Laste jaoks on koostatud põhjalik programm, kus leidub nii mängimist, kuulamist kui ka õppimist.

Matku leidub kõigile, lastest tõsisemate orienteerumishuvilisteni. Retked väljuvad nii päeval kui öösel. Lisaks on festivali külastajail võimalik minna veeteid avastama süstaretkedel, viikingilaeval Turm ja Seto Line lõbusõidulaevadel. Õpitubades saab muuhulgas kätt proovida seto käsitöös ja toiduvalmistamises.

"Seto Folgi teemaks on sel aastal "Metsa poole"," selgitab festivali peakorraldaja Marija Jurtin. "Kui enamus matku viibki inimesed sõna otseses mõttes metsa, siis metsa poole suunavad mõtteid näiteks ka meie muruülikooli esinejad." Muruülikooli raames mõtestavad meie metsapoolsust Valdur Mikita, Mats Varik ja Jürgen Aosaar, Rein Järvelill ning Ahto Kaasik.

"Metsa teema on meile kõigile südamelähedane," jätkab muusikaprogrammi juht Arno Tamm. "Põhjuseks on metsa tähtsus nii seto kui ka eesti kultuuris ja identiteedis. Kas keegi suudaks ette kujutada suve ilma seenelkäiguta või talve lumise metsavaikuseta?" Seto Folk kutsub külastajaid astuma välja oma igapäevarutiinist, et saada elamusi ja inspiratsiooni nii looduselt kui teistelt inimestelt.

Festivali kogu programm ja lisainfo on kodulehel setofolk.ee, värskemad uudised Seto Folgi Facebooki lehel.

Matka- ja muusikafestival Seto Folk toimus Värskas viimati 2015. aastal. Siis kandis festival pealkirja "Näitame keelt", seal astus üles üle 40 esineja ning seda külastas üle 4000 inimese.

Tagasi üles