Suure pere ema: „Peres võib olla lapsi rohkem kui kaks!“

Leida Kello pere Põlvast Värska veekeskuse ees. Pereema punases särgis ja järelkasv helesinistes - Marju, Mari-Liis, Triinu-Liis, Kadi-Liis, Ain ja Roonja-Liis.

FOTO: Igor Taro

Värska Veekeskus muutis oma piletipoliitikat ning laseb veeparki külastada ühe perepiletiga ka neid peresid, kus on neli või enam last. Põlvamaa lasterikaste perede ühingu esinaise Leida Kello hinnangul on tegu tervitatava muutusega.

„Enamikel juhtudel müüakse perepiletit vaid kahele täiskasvanule ja kuni kahele lapsele, aga peres võib olla lapsi rohkem kui kaks! Meie jaoks on see suur kergendus ja väga tore muutus, kuna oleme sarnase võimaluse saamiseks mitmete ettevõtetega läbirääkimisi pidanud, kuid tulutult,“ sõnas Leida Kello, kelle peres kasvab kuus last. „Varem pidime kulutama ühele veekeskuse külastusele enam kui 50 eurot, nüüd kulub pea kaks korda vähem.“

Initsiatiiv diskrimineerivate piirangute kaotamiseks tuli Värska Veekeskusest ning põhineb klientide tagasisidel. „Keegi peab hakkama seda müüti murdma, et peredes võib olla ainult kuni kaks last. Mina kasvasin kolme lapsega peres ja minul on samuti kolm last,“ sõnas Värska sanatooriumi ja veekeskuse juhataja Vello Saar. „See annab võimaluse suurtele peredele käia veemõnusid nautimas tihedamalt. Muidu kõnelevad kõik, et suurendame peretoetusi, aga mis võiks olla meie enda panus Eesti perepoliitika paindlikumaks tegemisel? Alati ei pea kõik käima ainult toetuste kaudu. Tahame olla sotsiaalselt vastutustundlik ettevõte ja näidata eeskuju ka teistele.“

Nüüd saab iga pere – olenemata laste arvust - nautida Värskas veepargi mõnusid koos saunadega ühe, 27 eurot maksva, perepiletiga. Nelja ja enama lastega peredel tuleb selleks kaasa võtta oma Perekaart, mille väljastab Eesti Lasterikaste Perede liit.

Tagasi üles