Mis ootab meid ees ühise Setomaa kommunaalmajanduses? (2) Ühinenud Setomaa ees seisavad mitmed väljakutsed seoses valla kommunaalmajanduse ühendamise, arendamise ja teenuste kvaliteedi tõstmisega. Ühest küljest võttes ei ole ette näha valdkonna tulude poole märkimisväärset kasvu ja jäime ka ilma riigi poolt antavast liitumistoetusest (ligi 1,8 mln eurot). Teisest küljest vaadates on kulu poole vajadused sama suured ja kui soovime valdkonna arengut, teede ja tänavate seisukorra parendamist, siis kulutused peaks veelgi kasvama.
reading time 2 min lugemist
Miks tekkis valimisliit Ühine Setomaa? (2) Te ju mäletate veel seda libedat päeva jaanuaris, kus kerge sula oli muutnud Setomaa kui suureks liuväljaks. Ent vaatamata sellele leidis üle poole Setomaa elanikkonnast – mis ühtlasi on haldusreformi rahvaküsitluste osalusrekord – tee valimiskasti juurde. Sest tegu oli sisuliselt elu ja surma küsimusega: kas Setomaal elavad inimesed tahavad jääda omal maal ise otsuseid tegema ja soovivad oma valda, või jääbki tõesti viimane sõna neile mõne valla volikogu liikmele, kes lakke vaadates väitsid, et Setomaal pole oma valda vaja. Et Setomaal elavatel inimestel on parem alluda kellelegi teisele, suuremale ja käib siinsele rahvale küll.
reading time 3 min lugemist

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Margus Timmo: tervitan seda päeva armastusega südames (2) Neli päeva kestnud küsitlus Setomaa valla moodustamise kohta on lõppenud ja tulemused on muljetavaldavad. Osales 57,5 % elanikest. Setomaa omavalitsust soovib 76,9 % kõigist vastanutest, kõigis valdades üle 60 % vastanutest. See tähendab, et Setomaa senised arengud ja valdade koostöö said heakskiidu. Inimesed on lootusrikkad tuleviku suhtes ning soovivad teha otsuseid ja juhtida ise muutusi Setomaal.
reading time 1 min lugemist
Kas ühist Setomaad on vaja? (3) Oma töö iseloomu tõttu tuleb mul Eestis päris palju ringi käia. Kuna haldusreform on kuum teema, siis tuleb sellest ikka juttu ning arutelud muutuvad kohati ka väga kirglikuks. See, kuidas kagunurgas võimalik reform läheb, teavad minu arvates juba kõik. Väljaütlemistest on selge, et te teete ju ühise Setomaa ära. Jääb ainult järele noogutada ja vahepeal tundub täiesti lootusetu selgitada, miks meil kohapeal on ühine Setomaa niivõrd löögi all.
reading time 2 min lugemist
Tagasi üles
Back