Kultuuripealinnade võro, seto, mulgi ja saami noorteprogramm sai hoo sisse

Copy
Seto, võro ja mulgi noored koos Tartu 2024 ja kultuuriinstituutide juhtidega koostööprogrammi esimesel kohtumisel
Seto, võro ja mulgi noored koos Tartu 2024 ja kultuuriinstituutide juhtidega koostööprogrammi esimesel kohtumisel Foto: Andres Tölp

Nädalavahetusel said esmakordselt kokku võro, seto ja mulgi kultuuri taustaga aktiivsed noored, kes on osalised Euroopa kultuuripealinnade Tartu 2024 ja Bodø 2024 noorte koostööprogrammis.

Aasta aega vältav koostöö annab seto, võro, mulgi ja saami noortele võimaluse kogemusi vahetada, üksteiselt õppida ja eestvedamisoskusi arendada.

Programmi raames on osalevatel Lõuna-Eesti noortel võimalus külastada saami noori Põhja-Norras Euroopa kultuuripealinnas Bodøs ja omakorda võõrustada saami noori Lõuna-Eestis.

Noored saavad ülesandeks luua koostööna näituse ja digikogumiku, mis tutvustab häid näiteid noorte osalusest ja kaasamisest omakultuuri edendamise ettevõtmistes mõlemas riigis.

“Rahvusvahelistes projektides on setod, võrokesed ja mulgid ennegi osalenud, kuid sellist ühist ettevõtmist, kus kõigi kolme Lõuna-Eesti väikerahva noored üheskoos tegutsevad, ei ole olnud. Meie ootus on tuua rohkem noori võro, seto ja mulgi kultuuri arendustegevuste juurde,” ütles Tartu 2024 Lõuna-Eesti projektide haldur Kadri Laanmets.

Esmakohtumise tagasisidena jagasid noored heameelt, et saavad projekti raames teiste noortega omas keeles kõnelda ja kogemusi vahetada ning unistati juba Lõuna-eesti väikerahvaste noori ühendava katusorganisatsiooni loomisest. “Lisaks sellele, et kohtumiste käigus saavad noored uusi teadmisi teiste kultuuride kohta, on vähemalt sama oluline võimalus sügavamalt ka oma kultuuri süveneda,” lisas Kadri Laanmets.

Kokkusaamisel olid noortega koos arutlemas ka võro, seto ja mulgi kultuuriinstituutide, Tartu 2024 ja Tartu 2024 Tartu Maailmaülikooli esindajad.

Koostööprojekti “Rising young ambassadors in minority cultural field” rahastab Euroopa Liidu Erasmus+ programm.

Tagasi üles