UNESCO kinnitas Rein Järvelille Ida-Euroopa regiooni põlisrahvaste esindajaks rahvusvahelise põliskeelte kümnendi 2022-2032 juhtgrupis UNESCO sekretariaat Pariisis on kinnitanud seto ülemsootska ja Setomaa vallavolikogu esimehe Rein Järvelille üheks kolmest põlisrahvaste esindajaks rahvusvahelise põliskeelte kümnendi 2022-2032 juhtgruppi regioonist, mis hõlmab Ida-Euroopat, Venemaad, Kesk-Aasiat ja Transkaukaasiat. Järvelille nomineeris põliskeelte kümnendi juhtgruppi Eesti põliskeelte koostöökogu ja liivi esindusorganisatsioonid Lätist.
reading time 2 min lugemist

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Seto kuningriigi päev toimub esmakordselt Piusa jõe kaldal Seto Kuningriigipäev toimub sel aastal sama kindalt kui eelnevatelgi, ent väikese ajalise nihkega. Juba 27. korda avanevad Setomaal kuningriigi väravad ning Peko alamad ja sõbrad on oodatud veetma kaunist varasügisest päeva esmakordselt Piusa jõe kallastel, Piusa jõe ürgorgu jäävas Kolossova külas. Kavas on nii kuninga meistrite kui ülemsootska valimine, sõjaväeparaad kui ka kõik muu, mis tavaks saanud.
reading time 2 min lugemist
Kuningriigipäevale saab sõita uuendatud mustkattega teel Vahetult enne Setomaa suursündmust kunigriigipäeva, mis toimub sel aastal Kolossova külas 5. septembril, avatakse 2. septembril Värska-Saatse täielikult rekonstrueeritud ja mustkatte alla saanud ühendustee koos Saatse kiriku parkla ja seda ääristava kõnni- ja kergliiklusteega. Uue väljanägemise sai ka Värska kultuuri- ja vallamaja parkla ning valmis sai ka valgustatud kergliiklustee Seto muuseumist ühe suurima tööandjani Värska Vesi-ni.
reading time 2 min lugemist
Tagasi üles
Back