N, 30.06.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Toomas Hendrik Ilves: moodustage Seto vald

Annela Laaneots
, Setomaa portaali toimetaja
Toomas Hendrik Ilves: moodustage Seto vald
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
President Toomas Hendrik Ilves koos abikaasa ja setodega käesoleva aasta 7. jaanuaril Setomaal Soome-ugri kultuuripealinn 2015 - Setomaa, Obinitsa lõpetamisel.
President Toomas Hendrik Ilves koos abikaasa ja setodega käesoleva aasta 7. jaanuaril Setomaal Soome-ugri kultuuripealinn 2015 - Setomaa, Obinitsa lõpetamisel. Foto: Rika Margat, Vabariigi Presidendi kantselei

Eile, 27. jaanuaril toimunud maakonnalehtede peatoimetajate kokkusaamisel Vabariigi Presidendiga soovitas Toomas Hendrik Ilves setodele moodustada Seto valla.

„Intelligendid on alati vähemuses. Olen propageerinud kõik need aastad, et kodanikuühiskonnal on jõud. Koonduge, moodustage MTÜ, kirjutage, kirjutage, kirjutage – ja siis tehke endale seto vald,“ vastas Ilves Setomaa ajalehte esindanud Setomaa ajalehe kolleegiumi liikmele sootska Annela Laaneotsale, kes küsis, kuidas lahendada volikogudes tekkinud väärtuskonflikte.  

„Mina kirjutasin ühe artikli 14 aastat tagasi, mille avaldasin „Sakalas“, ja olen endiselt selle juures, et Mulgimaa 5 kihelkonda kokku moodustaksid valla. Seal oleks sama palju rahvast kui Viljandis ja see oleks päris tugev poliitiline jõud,“ lisas Ilves.

 Ka teisipäeval Põlva maavanema juurde kogunenud Põlvamaa vaimulike meelest ei tohiks haldusreformi puhul raha ja numbrite kõrval unustada piirkondade kultuurilist tausta ja kohalikke eripärasid.

Kultuurilise eripära arvestamist haldusreformi puhul peab oluliseks ka Võro Selts, mille liikmed tegid jaanuarikuus ettepaneku Vana Võromaa omavalitsuse moodustamiseks.

Märksõnad
Tagasi üles