XIV Seto Leelopäev 25. juunil - „Naane – naasekõnõ “

Seto Leelopäev toimub Värskas 25. juunil 2016

FOTO: Värska vald

25. juunil 2016. aastal toimub Seto Talumuuseumis Värskas XIV Seto Leelopäev. Tänavuaastane Leelopäev kannab nime „Naane – naasekõnõ “.

Seto naine on läbi aegade olnud seto kultuuri hoidja ja traditsioonide edasikandja. Naise elu erinevatel etappidel on aidanud sõnaseadmine ja viisi veeretamine. "Naane - naasekõnõ" teemal tuleb igal kooril sõnad luua – seetõttu saab Leelopäev olema rohke uute laulude poolest.

Traditsiooniliselt avab Leelopäeva hingepalve lauluemadele ja Leelopäeva taaselustajatele Värska surnuaial. Leelopäevaga sobivalt avatakse Saatse Seto Muuseumi sünnipäeval uus püsiekspositsiooni osa – leelotuba.

Järgneb rongkäik Värska laululava juurest Seto Talumuuseumi hoovi. Kontserdil leelotavad uute värssidega teemal "Naane-naasekõnõ" üle-eestilised seto leelokoorid.Tantsuks mängib ansambel KIIORA , muusikalist ning tantsulist vaheldust pakuvad külalisesinejad.

Hubased ja ehedad Seto Talumuuseumi hooned pakuvad avastamisrõõmu ning mõnusat olemist kõigile. Turgutust ja kõhutäidet leiad Setomaa meistrite laadalt oma rikkalike toitude- ja jookidega. Kirevust lisab päeva kohalike käsitöömeistrite näputöölaat. Pisematele külastajatele on oma olemise pesa.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles