Kuna üleseto koosolekud ringlevad mööda Setomaa valdu, siis on need osalejatele heaks võimaluseks tutvuda erinevate asutustega kuhu muidu ehk ei satukski. „Tunneme ja teame hästi vallamajasid, MTÜ-de ruume, koolimajasid, puhkemaju, äriettevõtete kontoriruume, mõningaid talukohti,“ selgitab Kala.
Kuidas said ühised koosolekud alguse?
Võrreldes praeguse, paarikümne inimeselise koosolekutel osalevate inimeste arvuga, olid algusaastate üleseto koosolekud suhteliselt väikesearvulised. 5-8 osalejat oli üsna tavaline. „Setomaa Valdade Liidust osalesid toona Kaja Tullus, Margus Timmo, Aare Hõrn, Setomaa Turismist Maivi Laar, Piiriäärsest energiaarendusest Martin Kikas, Piiriveere Liiderist Silver Hüdsi. Osales ka toonane Setomaa ettevõtlusnõustaja Urmas Peegel ja Seto Käsitüü Kogo esindas Sigre Andreson,“ meenutab Sigre Andreson.
„ Minule olid 2006.aastal asutatud Seto Käsitüü Kogo algatades ja vedades need kokkusaamised väga olulised ja suureks abiks. See oli nagu mentorgrupp, kus sain noore ja algaja vedosnikuna palju häid mõtteid, tuge ja toetust ja muidugi ka informatsiooni kõige selle kohta, mis Setomaal toimub. Seltskond oli väga tore ja inspireeriv,“ räägib Andreson.
„Sellistele organisatsioonidele, kus on üks või väga vähe töötajaid, olid üleseto koosolekud koht, kus tundsid, et ei rapsi üksi, vaid oled osa mingist suuremast süsteemist ja Sul on kolleegid, kellega asju arutada. Kuna oli "teede-rajamise-aeg" ja väga palju toimus ning õhus oli palju ideid ja uusi organisatsioone, siis teemasid, mida arutada oli palju ja põnevaid,“ meenutab Andreson.