E, 5.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Seto legendilaulud tõusevad augustis Piusa liivaluidetele

, Setomaa portaali toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Taarka pärimusteatri käesoleva suve etendus "Inemise igä"
Taarka pärimusteatri käesoleva suve etendus "Inemise igä" Foto: Rommi Ruttas

MTÜ Taarka Pärimusteater toob augustis Piusa liivaluidetele seto pärimustekstidel mängiva  suvelavastuse "Inemise igä". Lavastus on inspireeritud seto legendilauludest, regilaulu müütilisest maailmast, mil Jeesus ja Maarja toimetasid maa peal. Loo keskmes on külakogukond, kuhu ilmub tundmatu, kes oleks justkui hull, aga samas ilmutab ta igavest tarkust.

"Inemise igä" on suvelavastus, mis pakub sissevaate ühe kummalise rahvakillu ellu Eestimaa ühes kõige looduskaunimas kohas.

Lavastuse dramaturg on Kristiina Jalasto, lavastaja Helena Kesonen, muusikaline kujundaja Kristjan Priks ja lavastuskunstnik Mailiis Laur. Lavastuse muudab veelgi ehedamaks see, et lavalaudadel, õigemini küll liivaluidetel, astuvad üles eesti teatri tulevik ehk Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 11. lennu näitlejatudengid Eduard Tee, Martin Tikk, Tanel Ting, Karl Robert Saaremäe, Jekaterina Burdjugova, Getter Meresmaa, Elar Vahter (12. lend).

Pärimusteatri viimased kolm lavastust „Kuidas müüa setot?" (2012), „Leelo otsib setot" (2013) ja „non-stop SETO" (2015) tegelesid setoks olemise ja iseenda defineerimisega seto kogukonnas. „Inemise Igä" on püüd siseneda regilaulumaailma, hoides siiski sõrme aja pulsil ning uurida traditsioonide ja kultuuri kui pidevalt areneva nähtuse vahekorda.

Etendused toimuvad 6., 11.,12.,13., 18., 19. augustil kell 19.00 ja 20. augustil kell 13.00 ja 19.00 Piusa liivakarjääris. Piletid hinnaga 8 ja 11 eurot on müügil Piletilevis ja  kohapeal.

Etenduse toimumist toetavad Eesti Kultuurkapital ja Rahvakultuuri Keskus.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles