T, 6.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lõuna-Eesti ühendab pärimuse ja turismi

Facebook Twitter
Comments
Foto Jeremie Jungi näituselt "Setomaa- ääreala kuningriik"
Foto Jeremie Jungi näituselt "Setomaa- ääreala kuningriik" Foto: JeremieJung/ERM

6.-7. detsembril toimub traditsiooniline Lõuna-Eesti Turismikonverents 2016, Setomaal Värskas. Konverentsi teemad keskenduvad pärimuse ja turismi ühisosale, võimalustele ja takistustele ning praktilistele näidetele pärandi oskuslikust kasutamisest turismis.

Esimesel päeval näitab Setomaa oma pärleid täies eheduses Setomaa ringreisil, Värska Sanatooriumis ja õhtusel seto kirmasel ehk külapeol. Konverentsi teise päeva ettekannetes keskendume kultuuripärandi abil piirkonna tuntuse ja külastajate arvu kasvatamisele. 2000. aastal Soome ja Euroopa aasta turismitöötajaks valitud Pekka Oivanen annab ülevaate Rauma vanalinna kujunemisest turismipärliks. Konverents kulmineerub konkursi „EHE Lõuna-Eesti“ nominentide ja võitjate väljakuulutamisega, kus selguvad parim turismisündmus 2016 ja parim turismiobjekt 2016. Lisaks jagatakse välja „EHE Setomaa“ tunnustus.

EASi Turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul on tal lõuna-eestlasena hea meel, et just tema kodukandis käib turismivallas vilgas elu. „Lõuna-Eestis on erinevate sündmuste ja atraktsioonide hulk aasta aastalt kasvanud, lisaks on piirkonda lisandunud mitmeid uusi ja põnevaid majutuskohti ning booking.com kliendid on tänavu parimaks hinnanud just GMP Clubhoteli, mis asub Lõuna-Eestis, Otepääl“, sõnas Mutso. Erilist heameelt tunneb ta, et Lõuna- Eesti tutvustab külalistele lahkelt just seda, mis on eripärane nii antud piirkonnale kui kogu Eestile. „Oleme uhked UNESCO nimistus tuntud seto leelo ja suitsusauna üle. Avastamist on aga veelgi enam ja kindlasti tasub tulla seda kohapeale uudistama. Siis saame ka teada, mida tähendab näiteks seeneh käüminõ ja siini süüminõ. Kõige selle üle tuleb uhke olla. Meil kõigil. Üle Eesti.“, kõlab Tarmo Mutso rahulolevalt.

Setomaa Valdade Liidu juht Margus Timmo rõhutab: „Setomaa jaoks on oluline nii kultuur kui majandus. Kohalikud elanikud pakuvad turismiteenuseid, elades samal ajal ainulaadse pärimuskultuuri traditsioonide järgi. Setomaa Turismi jaoks on suurim väljakutse, kuidas tutvustada unikaalset kultuuripiirkonda tulijatele nii, et loomulik elukeskkond püsiks ja kohalikel elanikel silmad säraksid. Setomaa ei saa kunagi vastu võtta turistide masse, mis hakkaks hävitama piirkonna atraktiivsust ning seepärast  peame hoidma tasakaalu kultuuri ja turismiettevõtluse vahel. Praegu on tore tunda, et Setomaa on ahvatlev külalistele ja mõnus elanikele.“

Lõuna-Eesti Turismikonverents on traditsiooniline turismiaastat kokkuvõttev iga-aastane sündmus, mis sellel aastal toimub esmakordselt kahepäevasena ja koostöös Setomaa Turismiga.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles