E, 5.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Poolsada soome-ugri kirjanikku väisas Setomaad

Facebook Twitter
Comments
Soome-ugri kirjanikud väisasid 26. augustil Setomaad
Soome-ugri kirjanikud väisasid 26. augustil Setomaad Foto: Annela Laaneots

26. augustil väisas Setomaad Tartus toimunud XIV soome-ugri kirjanike kongressi raames poolsada soome-ugri kirjanikku, kellele setod tutvustasid nii oma loomingut kui Setomaad.

Oma luulet lugesid soome-ugri kirjanikele Obinitsas  Kauksi Ülle ja Merca, soome-ugri kultuuripealinnast rääkis Annela Laaneots. Külalistele esines Mokornulga leelokoor.

24.-25. augustini Tartus Eesti Rahva Muuseumis toimunud kongressi põhiteemaks oli ajaloo käsitlemine soome-ugri kirjandustes, kuid lisaks arutati nende kirjanduste päevakajalistel teemadel.

Osalejaid on kokku sadakond, neist suurem osa  Venemaa soome-ugri rahvaste esindajad, samuti võeti vastu delegatsioonid Ungarist ja Soomest ning Slovakkiast ja Prantsusmaalt.

Soome-ugri kirjanduste assotsiatsioon on üle aasta toimuvaid kongresse korraldanud alates 1993. aastast. 2017. aastal oli kongressi korraldamise järg Eesti käes. Kongresside eesmärk on hoida ja edendada soome-ugri rahvaste vahelisi kirjanduslikke sidemeid, vahetada teavet, mõtteid, kogemusi kirjanduses ja laiemalt ühiskonnas toimuva kohta, ning toetada ennekõike väiksemate soome-ugri rahvaste keelelist ja kultuurilist püsimist.

Kongressi korraldamist Eestis koordineeris  MTÜ Fenno-Ugria Asutus.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles