Algab tootearenduskoolitus Piiriveere Liider piirkonna käsitööettevõtjatele

FOTO: Seto Käsitüü Kogo

Oktoobrist 2017 algab MTÜ Seto Käsitüü Kogo ja Räpina Loomemaja koostöös toote­arenduse ja turunduse koolitussari, mis on suunatud Piiriveere Liider piirkonna käsitöölistele.

Programm sisaldab kahe aasta jooksul  6 täispikka koolituspäeva ja 2 seminari piirkonnas ning kahte reisi. Koos­töö aren­damise sihte seatakse reisil Saaremaal ning uued tooted pannakse proovile Rootsi reisi ajal 2020. aasta kevadel, kui ühises messiboksis käsitööd müüakse.

Kogu käesoleva projekti koolitajaks on Merike Rehepapp. Ta on on disainer ja õppejõud, kes on õppinud Eesti Kunstiakadeemias (EKA) tootedisaini ja Taanis Kolding Designskoles tööstusdisaini. Enne õppejõu ametit oli ta vabakutseline disainer (mööbel, valgustid, interjöör). Alates 2007. aastast on ta EKA õppejõud.

Koolituse ajal käiakse läbi tootearenduse kõik etapid algusest lõpuni, ideest paken­datud tooteni. Kogu selle teekonna käigus tuleb pidevalt juttu ka turun­dusest ja brändimisest. Pakend asetseb nende kahe äärealal.

Mõningad teemad, mida süvitsi käsitletakse, on järgmised:

- kuidas analüüsida tarbija vajadusi ja toote kasutuskeskkonda;

- kuidas leida uusi funktsioone ja vajadusi moraalselt aegunud käsitöötoodetele;

- kuidas kohandada ajaloolist tänapäevaga;

- analoogtoodete analüüs ja analüüsi rakendamine;

- toote kommunikatsioon, kuidas ja mis vahenditega toode tarbijat kõnetab;

- mis saab tootest pärast eluea lõppu?

Projekti tulemuseks on osalejate poolt loodud uued tooted ning nende edukas müük Rootsi messil. Projekti vedajaks ja korraldajaks on OÜ Kagu Kudujad esinaine Külli Jacobson.

Programmis saab osaleda kuni 20 käsitöölist. Koolituste omaosalus on 20 eurot päev, hiljem lisanduvad reiside omaosalused. Koolitused toimuvad erinevates Piiriveere Liider piirkonna turismiettevõtetes, kõrvuti tegutsevad Seto ja Võro käsitöölised. Koolitused ei ole suunatud ainult tekstiilivaldkonna inimestele, oodatud on Räpina, Mikitamäe, Värska, Orava, Meremäe ja Misso vallaga seotud erinevate valdkondade käsitöölised.

Projektis osalemise taotlusi saab esitada 10. septembrini 2017 elektrooniliselt lingilt, kus tuleb vastata küsimustele enda ja oma eesmärkide kohta. Suure hulga soovijate korral saab otsustavaks registreerumise kiirus.

Projekti rahastab Piiriveere Liider. Piiriveere Liidri piirkonda kuuluvad kaks kultuuriruumi: Värska, Mikitamäe, Meremäe ja Luhamaa nurk on osa Setomaast ning Räpina, Orava ja Misso on osa Vana-Võromaast.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles