Juunis peavad setod maha oma esimese tantsupeo „Kagoss kargasõ“

Piret Torm-Kriis FOTO: Seto I tantsupidu toimub 30. juunil Värskas

Eesti Vabariigi 100. ja Seto Kuningriigi 25. juubeliaasta puhul kutsutakse eeloleval suvel Värskasse kokku seto tantsu huvilised, et esmakordselt pidada Seto Tandsopido. Seto Folk ja Setomaa ülemsootska lõid käed ja ühendasid jõud – Seto Folgi „Peo peal“ on I Seto Tandsopido „Kagoss kargasõ“, mis toimub Seto Talumuuseumi karjakoplis Värskas 30.juunil 2018 kell 18.

I Seto Tandsopido on seto tantsu pidu, kus tantsitakse Setomaal eri aegadel tantsitud pärimustantse, et tuua tähelepanu alla seto tantsu ilu ja eripära. Tantsima oodatakse igas eas ja igast soost tantsijaid. Et tegemist on pärimustantsupeoga, siis ei ole rõhk tantsuseadetel ega -lavastustel, vaid tantsitakse enda ja kaaslaste rõõmuks ning vaatajate meeleheaks. Tantse saadavad pillimängijad, oma koht on peol ka liikumisega seto laulumängudel.

Tantsupeo idee käis ülemsootska Piret Torm-Kriis välja juba Kuningriigipäeval augusti algul  ja inimeste huvi on olnud üllatavalt suur. Tantsupeo muusikajuhiks on karmoškavirtuoos Evelin Leima.  

I Seto tantsupeol on oma koduleht . Sealt saab kogu info eesootava peo kohta, samuti tutvuda mitmete tavatantsupidudest erinevate osalemistingimustega. Näiteks ei ole osalemiseks vaja tingimata kuuluda mõne tantsurühma koosseisu - piisab sellest, kui omatakse tantsupartnerit. Ka ei ole osalejad vanuseliselt rangelt erinevatesse gruppidesse jagatud ning koos registreerumisega saab ise valida, milliseid tantse soovitakse peol tantsida. 

Registreerumine tantsupeo kodulehel oleva vormi kaudu kestab kuni 01.02.2018 või kuni tantsumurule mahtuvate tantsijate arvu täitumiseni. Osalemiseks on üks väga oluline ja teistel tantsupidudel mitteesinenud tingimus – kõik tantsijad, lauljad ja pillimehed on tantsupeole oodatud ainult seto riietes.

Tagasi üles
Back