Seto Talumuuseum otsib direktorit

Maaselits Värskas Seto Talumuuseumi õuel

FOTO: Annela Laaneots

Setomaa vald kuulutas välja konkursi Seto Talumuuseumi direktori ametikohale. Muusum ootab direktorit ametisse alates jaanuarist tuleval aastal.

Direktori ülesandeks on muuseumile pandud ülesannete ja muuseumi tegevust korraldavate õigusaktide täpne ja otstarbekas täitmine. Kasuks tuleb eelnev töökogemus organisatsiooni juhina, juhilubade olemasolu, projektide kirjutamise kogemus.

Seto Talumuuseumis on võimalik tutvuda XIX sajandi lõpu ja XX sajandi alguse taluarhitektuuri, vanade tööriistade ja rikkaliku käsitööga. Ekspositsioonis on pool-kinnine hoov, elumaja, riide-, vilja-, söögiait, laut heinaküüniga, töötuba, varjualused, suitsusaun, potivabrik, sepikoda, rehi ja tsäimaja. Enamus hooneid on originaalid, pärit Põhja-Setomaalt. Lisaks saab näha vahetuvaid temaatilisi näitusi vanast uueni, käsitööst kunstini, arheoloogiast ja ajaloost. Võimalik on osa võtta talsipühast, seto pitsipäevadest, folklooriõhtutest, rahvakalendritähtpäevade tähistamisest, talutöödest.

Muuseumi ehitamisega alustati 1. novembril 1994. aastal. Talumuuseumi fondi eestvedamisel ja muuseum avati 17. juulil 1998.aastal.

Talumuuseumi filiaal Saatses, rajatuna kohaliku koolijuhi Viktor Veeberi poolt, on avatud 1974. aastast.

2004. aasta maikuust on Seto Talumuuseumis Värskas avatud projekti raames eurorahade abiga ehitatud unikaalne tsäimaja.

Seto Talumuuseumi direktori konkursile saab dokumente esitada 18. detsembrini 2017.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles