Rikka Ivvani pillilaager koolitab tulevasi pillimehi

Noor pillimees Rikka Ivvani taluõuel

FOTO: Visit Setomaa

Ligi poolsada last õpib käesoleval nädalal pillimängu Setomaal Küllatüvä külas Rikka Ivvani lastelaagris, mis tänavu toimub kuueteistkümnendat korda.

140-aastases traditsioonilises seto talus õpitakse kannelt, karmoškat, viiulit ja kitarri. Lisaks kuuele pilliõpetajale aitavad tegevusi läbi viia vabatahtlikud, kellest kõik on varasematel aastatel ise pillilaagris osalenud.

Peale pillimängu on laagris muidki lõbusaid ettevõtmisi – tutvumis- ja taaskohtumisõhtu, külalisesinejad, sportlikud mängud, meisterdamine, õhtuti tants ja Merca setokeelsed muinasjutud.

Pillilaagrid on väga populaarsed – enamus lapsi osaleb juba mitmendat korda. Nii on laager ühiste huvidega heade sõprade jaoks mõnus koostegutsemise paik. Juba mitmel aastal on osavõtjaid olnud ka väljastpoolt Eestit. Tänavu osalevad lapsed Petseri rajoonist ja seto noored Siberist Krasnojarski kraist.

Pillilaager lõpeb 5. juulil kell 18 VII Laste ja Noorte Folgi kontserdiga, kus astuvad õpitud pillilugudega üles kõik Rikka Ivvani laagris osalenud lapsed.

VI Laste ja Noorte Folgil hõigatakse välja ka Rikka Ivani stipendiumi saajad. Rikka Ivani stipendiumi annab välja Seto Kongressi Vanemate Kogo. Stipendiumi antakse Setomaa lastele ja noortele pillimängu õppimise kulude katteks. Stipendiumi vahendid kogunevad heade inimeste ja ettevõtete annetustest.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles