3. augustil esietendub Treski Küünis Taarka Pärimusteatri suvelavastus "Vanahunt"

3. augustil esietendub Setomaal Treski Küünis uus seto algupärand „Vanahunt“

FOTO: Taarka Pärimusteater

3. augustil esietendub Setomaal Treski Küünis uus seto algupärand „Vanahunt“, mis põhineb jutuvestja Feodor Vanahundi folkloorsetel musta huumoriga vürtsitatud lugudel.

Lavastus põhineb jutuvestja folkloorsetel lugudel, mille teemad varieeruvad maailmaloomisest lähiminevikuni, kujutavad inimest, kui äärmuseni vastuolulist isendit. Neis juttudes võib kohata pühamehi ja lausa Jumalat ennast, samuti juute, pappe, trikstereid ning salakavalaid naisi, kellel kõigil on oma eesmärgid ja unistused, mille püüdmine, nagu elus ikka, kord õnnestub ja siis jälle luhtub. 

Inimene nähtuna läbi Vanahundi juttude on armastav ja vihkav, töökas ja laisk, alandlik ja alp, vooruslik ja paheline, jumalakartlik ja jumalavallatu, frigiidne ja kiimaline ja veel ja veel ja veel... Aga inimesed need oleme Meie. Vanahunt” on katse tungida vanameistri peas pesitsevasse mikrokosmosesse, et see kõigile nähtavaks ja elavaks manada.

Lavastaja: Helena Kesonen

Kunstnik: Mailiis Laur

Dramaturg: Ott Kilusk

Valgus: Elerin Tammel

Heli: Liisa Koemets

Osades: Artur Linnus, Agur Seim, Jekaterina Burdjugova, Eduard Tee, Martin Tikk, Vootele Ruusmaa, Claus Mootse, Siim Angerpikk, Kristian Põldma.

Lavastust mängitakse kümnel korral augustis.

Tagasi üles