Õie Sarv pälvib elutööpreemia seto keele ja pärimuse järjepideva arendamise, hoidmise ja edasikandmise eest. Sootska Õie Sarv on kogu oma elu aktiivselt panustanud seto pärimuskultuuri arendamisse ja hoidmisesse. Ta on panustanud seto kultuuri mitmes valdkonnas aktiivse muuseumitöötajana, uurinud rahvaluulet, teinud kandeid Eesti Vaimse kultuuripärandi nimistusse, esindanud seto kultuuri väljaspool Eestit. Õie on osav käsitööline, ta on välja andnud mitmeid raamatuid ja arendab aktiivselt seto keele säilimist. Koos oma lastega õpetab ta ka seto tantsu ja laulu. Õie on leelokoori Õiõ Seto’ asutaja, Seto Kolledži Ühingu liige, ajaleht Setomaa tõlk ja erinevate artiklite autor ning Leelokonverentsi korraldaja.
Setomaa vallavalitsus annab elutööpreemia Sulo Nurmeotsale pikaaegse ja aktiivse tegevuse eest seto pärimuskultuuri hoidmisel ja edasikandmisel. Sootska Sulo Nurmeots on 20 aastat vedanud eest leelokoori Helmine, tantsinud pikka aega tantsurühmas Hõbehall, aidanud korraldada Seto Kuningriigipäevi, olnud Seto Kuningriigi Sõjaväe Ülemjuhataja ja juhatanud
sõjaväeparaadi. Sulo on inimene, kes peab oma lubadusi, ärgitab teisi ja annab kõigile võimaluse rakendada end seto omakultuuri alalhoidmisel ja edendamisel. Järgmisel aastal tähistab Sulo oma 70. juubelit.
Helju Tsopatalole antakse vallaväline elutööpreemia seto pärimuskultuuri aktiivse hoidmise ning edasikandmise eest Petserimaal. Üle 50 aasta on Helju töötanud kohalikus raamatukogus, mille kõrvalt tegeles aktiivselt ka seto kultuuri hoidmisega ning edasi viimisega. Helju Tsopatalo on alates 1978. aastast Kosselka leelokoori liige ning 1985. aastast asus tegelema ka selle organisatoorse poolega. Petseri Seto Seltsi juhatuse liikmena 1990. algusaastatest peale on Helju andnud oma panuse Maarjapäeva kirmaste ja Talsipühade läbiviimisele Petseris.