Võru maakonna aasta noore tiitli pälvis Setomaa noorsootska Triinu-Liis Tarros

Võrumaa Arenduskeskus tunnustas silmapaistvaid noortevaldkonna tegijaid. Aasta noor 2020 on Setomaa noorsootska Triinu-Liis Tarros

FOTO: Võrumaa arenduskeskus

SA Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots tänas ja tunnustas Võru maakonna maakonna silmapaistvamaid noortevaldkonna tegijaid. Aasta noore tiitli pälvis Setomaa noorsootska Triinu-Liis Tarros.

Tunnustusüritus toimus Obinitsa puhkemajas, Võru maakonna noorte suvepäevade raames. Kokku esitati 14 kandidaati, kellest 6 said maakonna aasta laureaadi tiitlid. Käesoleval aastal otsustas maakondlik konkursi hindamiskomisjon anda välja kaks aasta noore tiitlit, kuna kandidaadid saavutasid tasavägise punktiskoori ning nad on igati tunnustamist väärt noored. Aasta noorteühenduse tiitlit sel aastal välja ei antud. Nimetatud kategooriasse kandidaate ei esitatud.

Oma tervitussõnades avaldas Tiit Toots rõõmu selle üle, et meie maakonnas on noortevaldkonnas palju vahvaid tegusid ja väärikaid kandidaate. Ta tunnustas noori nende ettevõtlikkuse eest ning rõhutas, et just nii kasvavadki tulevikutegijad – esialgu vaikselt oma koolis või noortekeskuses aktiivselt tegutsedes kogemusi omandades, millest hiljem jõutakse üleriigiliste ning isegi rahvusvaheliste tegude juurde. Samuti tänas Tiit Toots kõiki noorte toetajaid. Ühtlasi avaldas ta kohalolnud noori vaadates lootust, et järgmistel aastatel võiks kandidaate olla veelgi rohkem. Tänuürituse võib kokku võtta ühte kandidaati iseloomustanud sõnadega: kes palju teeb see palju jõuab. 

2020. aasta maakonna noortevaldkonna silmapaistvamad tegijad on:

Aasta noorsootöötaja 2020 - Liina Loosaar

Aasta koostöö noorsootöös 2020 - Kerli Kõiv, Rahvusvaheline projekt Zackathon

Aasta tegu noorsootöös 2020 - Verner Teder, Lõuna-Eesti Ekstreemspordi Klubi (LEEK)

Aasta noor 2020 - Triinu-Liis Tarros

Aasta noor 2020 - Lisette Heitur

Aasta noorteühendus 2020 - antud kategoorias kandidaate ei esitatud.

Pikaajaline panus noorsootöösse 2020 - Egle Kõva

Tunnustusürituse aitasid korralda Setomaa vald ja valla noored koos noorsootöötajatega. Õhtujuhiks oli Lauri Mäesepp ning muusikalise etteaste tegi Seto Kuningriigi parim pillimees ning Nedsaja Küla Bändi liige Toomas Valk. Vahva ürituse lõpetas ühine tassikookide söömine ja tantsuõhtu.

Maakondlikule noortevaldkonna tunnustamiskonkursile sai kandidaate esitada 22. maist 10. juunini. 15. juunil valis viieliikmeline žürii välja maakonna aasta tegijad. Žüriisse kuulusid Võrumaa Arenduskeskuse esindaja Kertu Pehlak, Võru maakonna Noorsootöö Nõukoja esindaja Triinu Arund, noorte esindaja Emil Antišenko, Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse esindaja Kerli Kõiv ning maakonna huvijuhtide esindaja Anu Koop. Samuti valis komisjon välja kandidaadid keda esitada sügisel üle-eestilisele noortevaldkonna tegijate tunnustuskonkursile.

Noortevaldkonna tunnustusüritus toimus tänu SA Võrumaa Arenduskeskuse, Võru maakonna Noorsootöö Nõukoja, Setomaa valla, Obinitsa puhkemaja ja Setomaa kultuurikeskuse koostöös.

Tagasi üles
Back