Värskas peetakse esmakordselt kortermajade päeva

Kortermajade päev Värskas

FOTO: Igor Taro, Setomaa ajaleht

Kõiki Värska kortermajade praeguseid ja endisi elanikke on kutsutud  Värska Kortermajade päevale 20. augustil Pikk 14 kortermaja esisele platsile.

Kortermajades elamine on ka maal sama loomulik nähtus kui suurtes linnadeski. Ei ole nii, et väljaspool suuri linnu peaks ilmtingimata elama eramajas. Ka korteri on mugav elukeskkond ja sama väärtuslik. Kortermajades on elatud ja kortereid on Värskas ka välja üüritud teadaolevalt juba pea sada aastat.

Eesti taasiseseisvumispäeval toimuv kortermajade päev toob fookusesse üheks päevaks kortermajad ja aitab ühistegevuse kaudu elavdada majadevahelist suhtlust. Idee on saadud Väätsal toimuvast  kortermajade festivalist,  mida peeti seal juba kuuendat korda.

„Kortermajade päev on esmakordselt Värskas toimuv ja kortermaja elanikke kaasav sündmus," selgitas päeva initsiaator Värska kultuurimaja juht Jane Vabarna, kes on ise elanud 5 aastat kortermajas ning ka eramajas ja oskab näha mõlema elupaiga eeliseid ja miinuseid.  

„Värskas on kokku 15 kortermaja, kus elavad ja on elanud tegusad, andekad ning toimekad inimesed," leiab Vabarna ning kutsub kõiki päevast osa saama.

Päeva jooksul toimub elanike eestvedamisel kontsert, meenutatakse kortermajade loomist, avatakse lastekohvik ning kirbukalaat. Lisaks on näitused majade koridorides, rõdujämm ja ühine piknik. Tähelepanuta ei jää ka olememuredest rääkimine.

Lastele on erinevaid juhendatud tegevusi mängualal, kus taaselustatakse mänge, mida mängiti varem majade vahel. Lisaks peetakse hariv loeng kinnisvara ABC teemal ja toimub palju muud põnevat.

Päeva toetavad Setomaa vald, Kohaliku omaalgatuse programm ja Eesti Kultuurikapitali Võrumaa ekspertgrupp.

Päeva kava:

Kell 11 -13

Loovad mängud lastele kortermajade ümbruses - tegevusi veavad eest Janika Teervalt ja Triinu Arund jpt.

Kirbuka laat (Järvesuu 3 - 5 vahelisel alal). 

Näitus endistest aegadest kortermajades ja nende ümbruses. Otsi oma albumist välja pilte ja too need näituse ettevalmistamiseks kultuurimajja. 

Kogunemine piknikule. Võta oma kortermajaga kaasa ühine piknikukorv ja tule kortermajade päevale!

Kell 13 – 18

Avamine, meenutuste jagamine

Loeng – vestlusringi teemal kinnisvara ABC, veab Kristi Djomin

Kontsert, ühislaulmine- ja tantsimine, sportlikud tegevused, rõdujämm jpm. Õnneloos jpm!

Tagasi üles
Back