Daisy Kudre võitis MMilt kulla

12. märtsil võitsid pronksmedali ja esindasid Eestit sprinditeates Värska OK Peko liikmed Daisy Kudre ja Mattis Jaama Foto: Raul Kudre

Daisy Kudre võitis Eesti Vabariigi 103 aastapäeval Käärikul toimunud suusaorienteerumise maailmameistrivõistlustel sprindidistantsil suusaorienteerumises kuldmedali.

Setomaal Värskas sirgunud 27-aastane Daisy  läbis 11 kontrollpunktiga 2,8 km pikkuse raja ajaga 15.22 ning edestas teisele kohale jäänud rootslannat Anna Magdalena Olssonit 17 sekundiga. Poodiumi kolmandale astmele kerkis norralanna Anna Ulvensøen (+22).

Kudrel oli varasemast olemas 2017. aasta teatesõidu MM-pronks, ent kolmapäeval võidetud medal oli esimene individuaalne ja kuldne. Mullu võitis ta Euroopa meistrivõistlustelt kaks pronksmedalit.