Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Setokeelne Täheke pöörab tähelepanu seto keelele

Setokeelne Täheke 2021 FOTO: Annela Laaneots

Tähekese peatoimetaja Ilona Martsoni, toimetaja Kadri Hinrikuse, Tallinna Seto Laste Kooli ning sootskate Annela Laaneotsa ja Õie Sarve ühise ettevõtmisena nägi ilmavalgust juba neljas setokeelne lasteajakiri Täheke.

Sel aastal on setokeelse Tähekese teemaks äsja alanud rahvusvahelise põliskeelte dekaadi ja käesoleval suvel Eestis toimuva soome-ugri maailmakongressi auks seto keel. Nii leiab setokeelsest Tähekesest soovitused setokeelsete lasteraamatute lugemiseks ja infot selle kohta, kus saab seto keelt õppida. Loomulikult on kogu Täheke, nii nagu ka eelmised setokeelsed Tähekesed, läbinisti setokeelne.

Setokeelsesse Tähekesse on jutte kirjutanud ja pilte joonistanud nii Setomaal elavad kui väljaspool Setomaad elavad seto loomeinimesed. Loomulikult on setokeelsesse Tähekesse kirjutanud ja joonistanud seto lapsed nii Setomaalt kui mujal elavad seto lapsed.

Ajakirjas on ka nuputamisülesandeid, meisterdamist, retseptinurk, aga ka mitu head ristsõna.

Käesoleva aasta setokeelne Täheke on järjekorras juba neljas, maailma esimene setokeelne lasteajakiri Täheke ilmus 2018.aasta suvel Seto Kuningriigi päevaks.

Kõik Setomaa koolide algklasside lapsed, Seto Laste Kooli lapsed ja kultuuriklubi Setoluu lapsed saavad ajakirja omale sügisel kingituseks, samuti jõuavad ajakirjad Setomaa lasteaedadesse ja raamatukogudesse.

Setokeelse Tähekese saab soetada endale Seto Folgilt 25.-26.juunil, Seto Kuningriigi päeval 7. augustil, samuti Setomaa Turismiinfopunktist Värskas ja Setomaa muuseumidest.

Tagasi üles
Back