Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Käsitöötalud avavad Setomaal uksed

FOTO: Ingrit Kala

10.-11.juuli 2021 toimub Setomaal midagi erakordset – 24 talu, ateljeed, käsitöö müügikohta, muuseumitare avavad oma uksed, et tutvustada oma käsitööd.

Talude peremehed ja perenaised valmistuvad hoogsalt, et tutvustada oma käsitööd, pakkuda külalistele õpitubasid, head seto sööki ja jooki, tegevusi lastele ning talu käsitöö näituseid. Paljudes taludes lubatakse külalisi ka tagatubadesse uudistama ning talu külastused on kõigile tasuta!

Igas paigas on oma meister, kes on läbi viimas omale südamelähedasel tehnikal õpitubasid. Õpitubade hinnad varieeruvad, aga on siiski pigem sümboolsed.

Avatud käsitöötaludega saab tutvuda Visit Setomaa lehel, kus kaardirakendus aitab kokku panna ka kahe päeva marsruudi Setomaal. Talud on avatud laupäeval kell 11-18 ja pühapäeval kell 10-15. Visit Setomaa lehelt on leitav ka info nende talude kohta, mis on avatud vaid ühel päeval.

Loe rohkem siit ja siit

Sündmus Facebookis.

Uksed ei avata ainult meistrite töö vaatamiseks, vaid huvilised saavad õpitubades ka ise käed külge panna. On võimalus õppida pitsi heegeldamist, seto tikandi tegemist, laastu löömist, lindude pesakasti valmistamist, pudrunuia meisterdamist, savikausi valmistamist, tooli restaureerimist, kaseviha tegemist ja palju-palju muud!

"Tule kogu perega, käsitööga seotud tegevusi jagub nii lastele, naistele kui ka meestele," kutsub avatud käsitöötalude eestvedaja Ingrit Kala.

Enamik sel päeval avatud kohtades saab nautida ka seto käsitöös olulise elemendi käteräti/tiraniku näitusi. Imetleda saab tiranike mitmekülgseid kangakudumisviise ja kaunistusi.

Tagasi üles
Back