N, 30.06.2022

Seto nädala kulminatsiooniks on Seto kongress Värskas

Annela Laaneots
Seto nädala kulminatsiooniks on Seto kongress Värskas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
XII Seto Kongress toimus Värskas 9. oktoobril 2017.
XII Seto Kongress toimus Värskas 9. oktoobril 2017. Foto: Merlin Lõiv

Järgmine nädal on Seto nädal – Seto Nätal. XI Seto Kultuuri nädal saab alguse pühapäeval toimuva veebiviktoriiniga ja lõppeb 9. oktoobril XII Seto Kongressiga.

9. oktoober on esimese Seto Kongressi kokkukutsumise päev. See toimus 1921. aastal tollases Petserimaa maakonnakeskuses Petseris ja kestis kaks päeva. Tänavu täitub sündmusest sada aastat.

9. oktoobrit aga on hakatud pidama Setomaa päevaks ning sellele eelnevat nädalat Seto nädalaks, Seto Nätal. Igal päeval toimuvad Seto kultuuri tutvustavaid tegemisi, mis aitavad seto keelt ja kultuuri tutvustada ja edasi anda. Osa sündmustest on suunatud väljapoole, näiteks keele- ja käsitöö töötoad, seto tantsuõhtud, leeloõhtud. Osa sündmusi ja ettevõtmisi, mis kõnelevad seto kultuurist ja ajaloost, toimuvad lasteaedades ning koolitundides.

Seto Nädala tegemistest ja sündmustest saad täpsemalt uurida ja vaadata Facebooki lehelt Seto Nätäl ja Setomaa valla kultuurikalendrist.

XIII Seto Kongress, mis on Setomaa ja seto rahva esinduskogu, arutab Värskas probleeme ja langetab otsuseid, mis puudutavad Setomaa kultuurilist, majanduslikku ja poliitilist arengut.

Seto Kongress toimub korraliselt iga kolme aasta tagant. Eelmine, XII Seto Kongress toimus 9. oktoobril 2017 Värskas.

Nädala sündmusi veavad eest Setomaa Kultuurikeskus, Setomaa Muuseumid, Setomaa valla koolid ja lasteaiad.

Seto Nätal toimumist toetab Rahvakultuuri Keskuse Seto pärimuskultuuri toetusprogramm.

Märksõnad
Tagasi üles