L, 28.01.2023

Setomaa hariduskonverentsil õhutati noori unistusi ellu viima

Setomaa hariduskonverentsil õhutati noori unistusi ellu viima
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Imre Liivago esinemas Setomaa XIII hariduskonverentsil 2.12.2022
Imre Liivago esinemas Setomaa XIII hariduskonverentsil 2.12.2022 Foto: Maarja Saarine

Täna toimus Setomaa XIII hariduskonverents, kus Setomaa koolide vilistlased ja eksperdid jagasid Setomaa koolide noortele kogemusi, kuidas elus hästi hakkama saada ja oma tulevikku planeerida.

Kerli Kõiv, Võrumaa Arenduskeskuse haridusuuendaja ja Tartu Ülikooli nooremteadur rääkis teemal “Kogemused kui ennastjuhtiva õppija töövahend.” Setomaa Noorsootüükeskuse juhataja Triinu Arund jagas kogemust, kuidas noorsootööst sai tema elu kutse.

Mikitamäe kooli vilistlane, sootska ja Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 Lõuna-Eesti koordinaator Annela Laaneots tõi läbi oma kogemuste välja, kuidas hobist võib saada rahvusvaheline töö ja jagas nõuandeid, mis on aidanud temal oma unistuste poole liikuda.

Õpetaja, ettevõtja ja taluperenaine Sigre Andreson jagas oma lugu, kuidas on tema kooliaegsed unistused, hobid ja kooliväline teguvus seotud tema tänaste tööde ja tegemistega Setomaal.

Mikitamäe kooli vilistlane Evert Markus Sirendi jagas eakaaslastega, kuidas jõuda oma hobiga tulemusteni hiphop tantsu näitel. Oma elust ja tegemistest Setomaal rääkis ka Mikitamäe kooli vilistlane Imre Liivago.

Värska kultuurikeskuses toimunud hariduskonverentsile olid kogunenud noored kõigist Setomaa koolidest, konverentsi avasid Setomaa vallavanem Raul Kudre ja volikogu esimees Urmas Sarja.

Konverentsi korraldasid Setomaa Haridusselts ning Setomaa Noorsootöö Keskus.

Märksõnad
Tagasi üles