N, 23.03.2023

Taarka preemia pälvivad Trad.Attack! ja Kauksi Ülle

Taarka preemia pälvivad Trad.Attack! ja Kauksi Ülle
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ansambli Trad.Attack! liikmetel Jalmar Vabarnal (paremalt), Sandra Vabarnal ja Tõnu Tublil on põhjust rõõmu tunda.
Ansambli Trad.Attack! liikmetel Jalmar Vabarnal (paremalt), Sandra Vabarnal ja Tõnu Tublil on põhjust rõõmu tunda. Foto: Sille Annuk

Setomaa vallavalitsus annab Hilana Taarka nimelised omakultuuripreemiad seto pärimuskultuuri edasikandmisel silmapaistnutele. Pärimusmuusika töötluse eest pälvib preemia Trad.Attack! ja setokeelse omaloomingulise kirjutise eest Kauksi Üllele.

Preemia seto pärimuskultuuri töötluse eest antakse ansamblile Trad.Attack! See bänd on oma tegutsemisaja jooksul andnud välja mitmeid seto muusika arranžeeringuid, millel on olnud väga suur kuulajaskond.

Preemia setokeelse uusloomingulise kirjutise eest antakse Ülle Kauksile näitemängu „Nigu nõidus" kirjutamise ja lavastamise ning viimase kahe aasta jooksul ilmunud luuleraamatute „Vaest lätt üle", „Seto ikebaana" ja näidendite-raamatu „Hitivabrik" eest.

Lisaks rahalisele 500 euro suurusele preemiale tunnustatakse laureaate valla tänukirjaga.

Preemiate üleandmine toimub Hilana Taarka sünniaastapäeval, 22.märtsil kell 16.30 Obinitsa muuseumis. Preemiate pidulikule üleandmisele eelnevad kell 15.30 mälestusminutid Obinitsa surnuaial Taarka haual ja kell 16.00 Lauluema kuju juures. 

Märksõnad
Tagasi üles