E, 5.06.2023

Võnge Festival toimub sel aastal Setomaal

Facebook Twitter
Comments
Võnge 2022
Võnge 2022 Foto: Aron Urb

Võnge Festival toimub sel aastal Setomaal, 6.-8. juulil Anzelika Mahetalus. Välismaiste peaesinejatena jõuavad külastajate ette prantsuse elektroonilise muusika suurkuju Kid Francescoli ja maailmakuulus Iraani-Hollandi laulja-laulukirjutaja Sevdaliza. Kodumaisteks headlineriteks on Claire's Birthday ja Ewert and The Two Dragons.

Alžeeria juurtega Mathieu Hocine ehk Kid Francescoli on kaasaja üks väljapaistvaimaid prantsuse elektroonilise muusika esindajaid, kes müünud välja sadu kontserte nii Euroopas, Aasias kui Ameerikas. Tema megahitti "Moon" on kuulatud voogedastusplatvormidel enam kui 150 miljonit korda.

Massist eristuva ja piire nihutavalt toore helikeelega Iraani-Hollandi päritolu laulja-laulukirjutaja Sevdaliza segab oma loomingus elektroonilise muusika, indie, trip-hopi, R'n'B ja avant-popi elemente. Tema 2020. aastal ilmunud video loole "Rhode" on filmitud Eestis.

Legendaarne Claire’s Birthday, kes pole viimased 13 aastat esinenud, astub nüüd Võnkel üles eksklusiivkontserdiga.

Uuenenud kava ja laiendatud koosseisuga jõuab võnkujate ette ka kohalik indie-roki hiid Ewert and The Two Dragons.

Lisaks eelmainituile rõõmustavad festivalikülastajaid oma kontsertidega veel 26 live-artisti ja kümmekond DJ-d. Näiteks jõuab hiljaaegu Marju Kuudi loost Elize suurepärase uusversiooni üllitanud Haldi Välimäe festivalil esmakordselt lavalaudadele oma uue bändiga Haldi & ans Flamingo. Niisamuti astub Võnkel üles Lätit tänavu Eurovisioonil esindav kooslus Sudden Lights.

Esinejate nimistust leiab veel väga mitmeid väljapaistvaid ja põnevaid kollektiive ja sooloartiste: Karl Killing, Rosie Carney (Iirimaa), Puuluup, Evergreen (Suurbritannia/Prantsusmaa), The Boondocks, 1tbsp - DJ-set (Austraalia), Tšellopoisid, Annael (Prantsusmaa), Elephants From Neptune, Mind Enterprises (Itaalia), Neon Fir, German Superfin (Läti), Sissi, Cédric Hanriot (Prantsusmaa), Orelipoiss, Säm, Vaiko Eplik, Ahto Külvet - DJ-set, Pološywa, Oopus, Arno Tamm, Ouu, Florian Wahl, The Crosslegs, Kalev Rundu - DJ-set, Shira ja Kopi Luwak.

Festivalil esinevate artistide loomingu paremik on koondatud Võnge 2023 playlisti Spotify's

Igal suvel uues imekaunis paigas toimuvat rändavat kultuurifestivali Võnge tuntakse selle ebamaiselt mõnusa atmosfääri poolest. Ajapikku on festival kogunud üha suuremat populaarsust ja sel suvel oodatakse võnkuma juba ligi 5000 inimest.

Tänavu jõuab Võnge 6.– 8. juulil Setomaale, Prutova külla, Anzelika Mahetallu. Esmakordselt vältab festival kolm päeva jutti. Kõik algab "Vaikse neljapäevaga", mil kuuest õhtul üheni öösel kaiguvad Setomaa ürgsete metsade vahel vaid kõige helgemad noodid ja pehmemad meloodiad. Festivali teisel-kolmandal päeval täituvad Kagu-Eesti kuppelväljad aga juba tunduvalt variatiivsema muusikakokteili ja just Võnkele omase õdusa meluga. Nii reede kui laupäeva põhiprogramm saab alguse kell kaks pärastlõunal ja võngub pimedasse välja.

Lisaks muusikale kostitab festival külalisi rikkalike maitse-, kunsti- ja kultuurielamustega. Pisikesi ootab spetsiaalselt neiks kolmeks päevaks loodav mängumaa ning eriprogramm.

Festivaliala läheduses on avatud nii tasuta kui tasuline telkla, lisaks on võimalik ööbida luksuslikes glämping-telkides või isiklikus karavan-sõidukis. Tallinnast, Tartust ja Riiast pannakse käiku spetsiaalsed festivalibussid.

Lisainfo: www.vonge.ee

Võnge Festival 2023 Facebookis

Päevapiletid ning kahe ja kolme päeva festivalipassid on müügil Ticketeris: https://www.ticketer.ee/vonge/ Lastele kuni 11a (k.a) on üritus tasuta. 12-17a pääsevad Võnkele noortepassiga. Festivalile lubatakse tulla ka hästi käituvate koerte ja teiste lemmikloomadega.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles