L, 30.09.2023

Vastupidavad tsirkulatsioonipumbad

Kaup24
Facebook
Foto: © Thinkstock Images via canva.com

Otsid uut tsirkulatsioonipumpa? Sellega seoses võib sul olla tekkinud palju erinevaid küsimus, nagu näiteks kuidas valida sobiv pump ning kust neid osta. Oleme sinu jaoks pannud kokku soovitused, kuidas valida omale tsirkulatsioonipumpa ning kust see osta. Loe edasi, et teada saada!

Mis on tsirkulatsioonipump ja kuidas seda valida?

Alustame algusest ja räägime lähemalt, millega on õigupoolest tegemist. Tsirkulatsioonipump on vajalik, et tagada veeringlus küttesüsteemis. Olemas on ka tsirkulatsioonipumbad, mis sobivad väli- ja sisebasseinidele vee filtreerimiseks. Tänu tsirkulatsioonipumbale on võimalik hoida oma energiakulusid kokku ja saavutada hea, ühtlane mikrokliima igas toas.

Miks see on aga vajalik - kas see toob tõesti kaasa suure kulude kokkuhoiu? Kas teadsid, et üks keskmine perekond laseb ühes aastas kanalisatsiooni umbes 16 000 liitrit vett? See suur kogus tuleb sellest, et vee soojendamiseks tuleb sellel enne voolata lasta. See tähendab seda, et raisku läheb suures koguses puhast vett, mida saaks kasutada millekski muuks. Lisaks energia, mis vee soojendamiseks kulub.

Siin tulebki tsirkulatsioonipump appi. Tsirkulatsioonipump aitab soojendada vee kiiresti, vähendades ooteaega ja selle jooksul kulutatud vee hulka. Pumba kasutamisega on võimalik märkimisväärselt vähendada oma kodukulusid ja elada keskkonnasäästlikumalt. Mida suurem majapidamine ja leibkond, seda suurem on sääst.

Tsirkulatsioonipumbad on olnud kasutuses juba pikka aega, kuid mitte väga populaarsed kodumajapidamistes. Tänaseks on tsirkulatsioonipump leidnud tee ka sinna, sest aina enam mõistetakse, kui palju see aitab kulusid säästa. Samuti hinnatakse ka enam keskkonnasäästlikumat eluviisi. Ja seda see kindlasti aitab saavutada.

Tsirkulatsioonipump küttesüsteemi ja basseini jaoks

Enamjaolt on tsirkulatsioonipump kasutuses hoone küttesüsteemi jaoks, aga neid kasutatakse ka basseinivee filtreerimiseks. Küttesüsteemi tsirkulatsioonipump aitab soojendada sinu toad kiiremini ja tõhusamalt. Seda kasutatakse nii radiaator- kui ka põrandaküttesüsteemidel.

Basseinide jaoks on eraldi basseinide tsirkulatsioonipumbad, mis on mõeldud kloorisisaldusega vee jaoks. Pump reguleerib vee ringlust, et basseini vesi vahetuks. Tulemuseks on hästi filtreeritud vesi, millest on eemaldatud mustus ja bakterid.

Tsirkulatsioonipumbad internetist

Kust osta tsirkulatsioonipumpa? Sõltuvalt sellest, kas otsid seda küttesüsteemi või hoopiski basseini jaoks, on nende müüjaid palju. Poodidest poodidesse liikumine võtab palju aega ja vaeva, mistõttu eelistavad eestlased aina enam teha oste internetist.

Kaup24 ja Hansaposti tootevalikust saad kerge vaevaga leida sobiva pumba. Valikust leiab erinevad kaubamärgid, hinnaklassid kui ka tsirkulatsioonipumpade tüübid. Kõik see tuleb sulle koju kätte, sest need e-poed on alati avatud. Telli uus tsirkulatsioonipump kasvõi maakodust või rongist tööle sõites. Need e-poed on alati sinu jaoks olemas igalt poolt, kus on internet ja igal sinule sobival ajal. Kas pole mitte mugav viis oma vajalike ostude tegemiseks? Mine tutvu valikuga!

Facebook
Tagasi üles