Saatse muuseum tähistab 50. aastapäeva

Copy
Saatse muuseum
Saatse muuseum Foto: Saatse muuseum

25. juunil 2024 täitub 50 aastat päevast, mil Eesti kagupiiril Setomaal avati Saatse muuseum, mis on üks omanäolisemaid muuseumeid Eestis.

Muuseumist riigipiirina kehtiva kontrolljooneni on vaid 250 meetrit, mis on jätnud oma jälje ka muuseumi tegevusele, kuna muuseumisse jõudmiseks tuleb ületada Vene Föderatsiooni piir.

Seetõttu markeerib ka Saatse muuseum Ida ja Lääne kultuuri ristumiskohta, rääkides lugu seto rahvast, kes pole rebitud mitte ainult kahe erineva riigi, vaid suisa erinevate väärtusruumide vahele.

Juunis 2024 tähistatakse Saatse muuseumi juubelit terve kuu vältel. Juubelikuu avati Tartu Kunstikooli õpilaste maalipraktikaga Saatse muuseumis. Õpilaste töödest koostatakse pop-up näitus, mis jääb avatuks juunikuu lõpuni. 25. juunil algusega kell 11.30 tähistatakse muuseumi sünnipäeva, mil avatakse Arvo Kukumäe isikunäitus ning lisaks avatakse muuseumi kunagise juhi, kunstnik Renaldo Veeberi seinamaali „Kündja“ animeeritud verisoon. Esitletakse raamatut „Maja täis lugusid“ning võimalus on osaleda muuseumi metsas matkal „Piiri peal kõnd“ ning näituse „Kuku tuba“ kuraatoritunnis.

"Tule ja tähista koos meiega Saatse muuseumi juubelit, avasta Setomaa kultuuri ja naudi erilisi hetki piiril asuvas muuseumis," kutsub muuseumi perenaine-varahoidja Tea Korela.

Saatse muuseumi juubelikuu on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmist.

Tagasi üles